Zajímavá akce spojila knihovnu a věznici. V Milovicích mají Čtení pro psy

Městská knihovna Milovice má nový a velice zajímavý projekt – Čtení pro psy. Prvnímu psímu posluchači tady četli v květnu a mělo to úspěch.

Ve speciálním projektu při němž, nejen, děti čtou budoucím asistenčním psům, se spojila Městská knihovna Milovice a jiřická věznice. Za cíl si společně kladou rozvoj čtenářské gramotnosti, ale také zapojení do veřejného dění v rámci místní komunity, destigmatizaci odsouzených a tak dále.

První, kdo do knihovny zavítal byla přípravná třída z milovické Základní školy Juventa. Děti v přípravce ještě číst neumí, a tak se vlastní četby ujala paní ředitelka Městské knihovny Milovice Veronika Brynychová.

A pozor při čtení nedávala jen fenka zlatého retrívra, ale také všechny děti, které následně odpovídaly na otázky, jež se knížky týkaly. A že jim to pěkně šlo!

Po samotném čtení dostaly děti za úkol nakreslit obrázek pro pejska. Většinou kreslily toho, kterého samy mají doma. „Náš pejsek je černý a není ve tmě vůbec vidět!“ Opakoval jeden chlapeček a s chutí maloval svého černého čerta.

Na všech stranách bylo vidět nadšení. I asistenční fenka měla radost, když si jí děti přicházely hladit. Je jí teprve šest měsíců. Základní výcvik absolvuje u svých dočasných pánů, mají ji a její sestřičku na rok. Po roce, už jako dospělého psa, ji čeká cesta za dalším výcvikem a  poté hurá do nového domova.

Další čtení pro psy bude následovat v létě, kdy má Městská knihovna Milovice příměstský tábor. V září psi přijedou na konverzační lekci pro cizince a v listopadu na setkání pro širokou veřejnost.

Zaměstnance jako doprovod a psovoda zajišťuje Otevřená věznice Jiřice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *