Milovická základní škola TGM má pro své žáky široké spektrum robotů

Základní škola TGM v Milovicích jde s dobou, do výuky tam zapojují nejrůznější moderní technologie. Výjimkou nejsou ani nejrůznější roboti, kteří děti posouvají o několik kroků dále v jejich počítačové gramotnosti.

Výuka ICT bude velmi pravděpodobně a velmi brzy úplně jiná než jakou ji známe. V rámci“počítačů“ by se už děti neuměly učit o tom jak funguje word a excel. Žáci by tyto nástroje měly používat naprosto automaticky v rámci běžných předmětů.

Prohlubování znalostí programování

Naopak mnohem více by se pak v rámci běžného ICT měly prohlubovat znalosti a dovednosti programování, jež je a nadále bude pro lidstvo ještě více důležité.

V ORP Lysá nad Labem (Lysá, Milovice, Benátky nad Jizerou a přilehlé obce), jsou školy, které jdou s dobou a svým žákům nakupují nejrůznější roboty, kteří s tímto důležitým úkolem mají pomáhat.

Velmi daleko jsou například na Základní škole TGM v Milovicích. Děti zde mají možnost pracovat například s BeeBoty, OzoBoty, DoBoty, s robotickou stavebnicí VOX a dalšími vymoženostmi moderní doby, které dokáží výuku zásadním způsobem obohatit. Milovická škola navíc řadu těchto technologických vychytávek umí dobře aplikovat do výuky a tím rozvíjet důležité technické kompetence žáků.

Návštěva ve škole

Za MAP v ORP Lysá nad Labem jsme se byli podívat ve třech hodinách výuky, v nichž byla zakomponovaná robotika, na ZŠ TGM Milovice a to u třeťáků, páťáků a deváťáků.

Děti pracovaly s roboty podle věku. Mladší žáci ovládali především OzoBoty, nejsložitější hodinu jsme potom mohli zhlédnout u deváťáků, kteří se učili manipulovat právě třeba s DoBotem, který simuloval stroj, jež umí pomocí robotické ruky přemisťovat věci se značnou přesností. DoBot se už ovládá přes počítač a rozhodně to není jenom „stěhovák“ DoBot rozhodně představuje ideální přístroj, na kterém se starší děti učí programovat.

Inspirace pro učitele

 ZŠ TGM Milovice má těchto přístrojů opravdu pestrou škálu a proto jsme se zde domluvili na možnosti ukázkové hodiny pro další školy zapojené v našem projektu, ta proběhne 25. března. Přímo pedagogové ukáží svým kolegům co mají pro děti k dispozici a příchozím dají několik tipů na to, jak technické vychytávky zařadit do výuky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *