Zástupci škol a školek besedovali s Ondřejem Andrýsem

Ve středu 9. března k nám do kanceláře v Lysé nad Labem přijel pan náměstek ústředního školského inspektora Ondřej Andrýs. Pohovořil především o problematice covidu ve školách a o on-line výuce.

Zmínil také to, že inspektoři byli přítomni i v on-line hodinách na virtuálních kontrolách a o tom, jak Česká školní inspekce celkově hodnotí on-line vyučování. Posluchači přednášku vnímali velmi pozitivně a často se doptávali na informace, které je zajímaly.

V závěru akce pak bylo možné s Ondřejem Andrýsem pohovořit i na další témata. Školy zajímala především situace a řešení kolem aktuální uprchlické krize. V Lysé je hlášeno minimálně deset ukrajinských dětí, v sousedních Milovicích jich má být minimálně 53 a často vůbec neumí česky. Existuje také pravděpodobnost, že se 2/3 uprchlíků před válečným konfliktem už nebude chtít vrátit na Ukrajinu.

Pan náměstek k této problematice nepohovořil, není v jeho kompetenci. Zmínil jen, že dětí, které do Čech dorazí může být 250 až 500 tisíc. Tyto otázky našich škol tedy zůstaly nezodpovězeny. Odpovědi by však přesto bylo dobré co nejdříve zajistit z jiných, povolanějších, míst.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *