Pedagogové zhlédli robotiku v praxi na ZŠ TGM. Převládalo nadšení

V pátek 25. března jsme se byli podívat na milovické Základní škole TGM. Tamní paní ředitelka Lada Flachsová, spolu se svými kolegy, si pro přihlášené zájemce, pedagogy a další odborníky zapojené v pracovních skupinách našeho MAPu, připravila velmi zajímavý program. Během toho měli účastníci možnost vidět robotiku a další technické vychytávky v praxi, a že na ZŠ TGM mají opravdu širokou škálu nejrůznějších technických vychytávek. My jsme poté všechny požádali, aby nám na toto příjemně strávené dopoledne napsali krátkou reflexi.

Určitě je přínosné sledovat kolegy přímo při práci s dětmi v hodině. Byla jsem na hodině s tablety a s beeboty. Mrzí mě, že jsem nemohla vidět hodin více, ale je jasné, že by na to jedno dopoledne nestačilo, čili toto není výtka 🙂 Líbilo se mi, že úvodní hodina se věnovala teorii a na konec byla možná diskuze. Sdílení s ostatními kolegy je vždy inspirativní.

Olga Vokřálová
ZŠ JAK Lysá n/L

Páteční dopoledne bylo opravdu moc fajn. Škoda jen, že jsem nemohla navštívit všechny nabízené hodiny. Musím říct, že se hluboce skláním před kreativitou kantorů v milovické škole. Všechny lekce, které jsem mohla vidět, byly skvěle připravené, kantoři byli více než vstřícní a na všech dětech byla při práci vidět radost a zaujetí. Opravdu klobouk dolů! Ráda bych ale poděkovala nejen kantorům, kteří nás nechali nahlédnout do své práce, ale i vedení školy, které konání akce umožnilo. Velký dík patří i Vám za skvělou organizaci, naplánování a realizování. Pokud byste uvažovali v budoucnu opět o nějaké obdobné akci, určitě se ráda zúčastním. Forma „náslechů“ v reálných vyučovacích hodinách mi přijde jako jedna z nejefektivnějších metod jak se přiučit od zkušenějších kolegů.

Jana Bajerová
Vedoucí knihovny Lysá nad Labem

Chtěla bych Vám moc poděkovat za krásné, zábavné a užitečné páteční dopoledne v ZŠ Milovice. Upřímně, v takové škole bych byla určitě moc ráda a přála bych ji všem dětem. Ani jsem neměla své trauma z „robotiky“, šlo to tak nějak přirozeně a paní učitelky nám ukázaly, jak se robotiky nebát. Nebo nebát se moc.

Štěpánka Zrcková
Knihovna Lysá nad Labem

Inspirace robotiky ve výchově s praktickými ukázkami ve výuce s interakcí s dětmi pro mě byl úžasný zážitek. Sdílení zkušeností je za mne nejlepší způsob v profesním růstu kvalitního učitele.

Petra Hakenová
ZŠ JAK Lysá n/L

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *