Děti ze škol a školek šířily dobro

Děti ze škol a školek šířily dobro

Místní akční plán v ORP Lysá nad Labem uspořádal velkou věc. Po interním jednání Pracovní skupiny pro rovné příležitosti se tamní zaměstnanci pustili do velké dobročinné sbírky pro Domov Mladá a Domov pod lípou Lipník, zájem o sbírku byl nad očekávání velký.

Místní akční plán (MAP) v ORP Lysá cílí na školy, na to, aby bylo vzdělávání ještě lepší a aby učitelé měli takové semináře s takovými odborníky, o něž doopravdy stojí. Vede proto několik pracovních skupiny, jednou z nich je také Pracovní skupina pro rovné příležitosti. Jejími členy jsou také zástupci domovů, v nichž žijí děti i dospělí s nejrůznějšími druhy mentálního či fyzického postižení.

A právě od těchto zaměstnanců v rámci pracovních skupin přišla poptávka po tom, zda by MAP mohl uspořádat sbírku oblečení, hraček a hygienických pomůcek pro klienty domovů. Jedná se totiž o záležitosti, které nejsou v sociálních službách dostatečně financované a peníze, nebo část peněz na ně klientům a tím pádem i zařízením chybí.

Sbírku MAP začal pořádat už koncem listopadu a běžela přibližně do poloviny prosince. MAP kvůli ní oslovil školy zapojené v projektu a pojmenoval ji: „Děti posílají radost dál“, přičemž samozřejmě nechal na ředitelích škol, zda se se svojí institucí zapojí či nikoli.

V MAP v ORP Lysá nad Labem se zapojilo 7 škol a školek, v případě spřáteleného MAPu v ORP Mladá Boleslav další 4 školy a školky. Ze všech se podařilo vybrat neuvěřitelné množství materiálu, cca 6-7 dodávek věcí, které dále poslouží klientům zmíněných domovů. Akce tedy dopadla nad očekávání dobře.

Věci, které se sešly byly pro domovy a jejich klienty skvělé. Sice se sem tam objevily například boty na podpatku, či plesové šaty, i přes to ale vše našlo nové majitele a udělalo ohromnou radost.

Nejpotřebnější pak byly věci z milovické ZŠ Juventa. Tam sbírku zaměřili velmi konkrétně a to na hygienické a školní potřeby. Sešlo se zde mnoho krabic plných sprchových gelů, zubních past, kartáčků, sešitů a psacích potřeb, ty zvláště v Lipníku, bytostně potřebovali.

Dojemné potom bylo předání materiálu mezi ZŠ Otevřeno a Domovem Mladá. Děti z Otevřena totiž klientům domova přinesli vybrané věci osobně a měli možnost je v zařízení předat. Ředitelka domova Mladá Tereza Palánová pak všechny dárce pozvala na den otevřených dveří, který se uskutečnil těsně před Vánocemi.

Zapojené školy v ORP lysá nad Labem:

Obec Přerov nad Labem 

ZŠ Juventa Milovice

ZŠ JAK Lysá nad Labem

Mateřská škola Čtyřlístek

 Základní škola Otevřeno, z.ú.

Mateřská škola Mašinka Lysá nad Labem

Mateřská škola Semice.

Zapojené školy v ORP Mladá Boleslav:

MŠ Mečeříž

MŠ Sluníčko Mladá Boleslav

MŠ Kosořice

ZŠ Dobrovice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *