Děti na táboře milovické knihovny lovily mamuty. Nakonec vyšlo i počasí

Městská knihovna Milovice pořádala v minulém týdnu příměstský tábor. Na ten chodilo 16 dětí které si mohly užívat skvělý program, jež pro ně tamní knihovnice připravily.

Na tábor přicházím v pátek dopoledne, kdy vrcholí venkovními hrami u milovický Josefovských tůní. Děti tam „lovily mamuty“ a plnily i další úkoly.

Lovci mamutů

Ostatně celý tábor se nesl právě v duchu Lovců mamutů, takže nechyběla třeba ani návštěva Národního muzea, které všechny přítomné nadchlo, ostatně po velké rekonstrukci je Národní muzeum nyní opravdu úchvatné.

Děti měly tábor provázaný také táborovou hrou, sbíraly body a těšily se na odměny. „Děti po celý týden soutěží za jeden ze čtyř týmů – Lenochodi, Ptakoještěrky, Brontosauři nebo Mamuti. Vypadá to, že dnešní hry ještě pořádně zamíchají pořadím,“ podotýká vedoucí Městské knihovny Milovice Veronika Brynychová.

Obědy v RKDM

Na příměstský tábor rodiče přiváděli své potomky hned ráno na osmou, a poté si je vyzvedávali kolem čtvrté odpolední. Obědy pak táborníci měli v milovickém RKDM. Podnikali i delší výlety takže jídlo v restauraci nestíhali každý den, ale tamní obědy si moc pochvalovali.

Zaměstnankyně milovické knihovny se nyní připravují na další běh příměstského tábora, který se uskuteční v příštím týdnu. Ten bude mít zase jiné zaměření a to výtvarné, stejně jako v loňském roce.

3D tiskárna

V rámci tohoto běhu Místní akční plán v ORP Lysá nad Labem Městské knihovně Milovice zapůjčil 3D tiskárnu, kterou má k dispozici v rámci spolupráce mezi s MAP Mladá Boleslav a Dolní Pojizeří z ú.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *