Kristýna Kaňková: Nejraději mám, když všechno funguje

Kristýna Kaňková, DiS. šéfuje Mateřské škole Pampeliška v Lysé nad Labem. Svoji práci má ráda a nejvíce  si cení týmu, kterým se v současné době obklopila.

Jak dlouho se věnujete svému povolání a proč zrovna školka?

Ve školství působím 22 let s tím, že jsem si na rok a půl odskočila na mateřskou dovolenou s druhým potomkem. Ze začátku jsem normálně učila, potom jsem čtyři roky vykonávala pozici zástupce ředitele v Mateřské škole v Praze a teď jsem 13 let ředitelkou Mateřské školy Pampeliška. Dostala jsem se do této pozice na základě výběrového řízení, které jsem zkoušela v podstatě z legrace a zvědavosti a ono to vyšlo.

Mám vystudované gymnázium a pak Vyšší odbornou školu pedagogickou v Litomyšli, zaměření speciální pedagogika ( logopedie – etopedie), pedagogiku volného času a předškolní pedagogiku . Po přestěhování do Lysé nad Labem jsem hledala zaměstnání v místě bydliště a  zvažovala, jestli jít pracovat do věznice v Jiřicích, nebo do školky. Nakonec jsem dala opět přednost předškolnímu vzdělávání a nastoupila na zkoušku (1rok) do Mateřské školy Čtyřlístek a odkud jsem odešla do Pampelišky, rovnou na pozici ředitelky.

Co vás na práci nejvíce baví?

Teď mám výborný kolektiv a moje práce je pro mě smysluplná. Má to slabší i silnější stránky, aktuálně, ale u mě převažují ty silnější. Samozřejmě přišlo období, kdy jsem s tím chtěla seknout, ale poslední rok jsem v práci spokojná a chodím do ní velmi ráda, díky obměně personálu a dalším organizačním změnám.

Jaký je váš největší profesní úspěch a naopak neúspěch?

Úspěch je, že jsem tady a neúspěch, že jsme ještě tedy. (smích)

Lze dobře skloubit práci a rodinu?

Nastupovala jsem do vedoucí funkce ve 29 letech, měla jsme jedno malé dítě, můj muž je také učitel a museli jsem se o starosti běžného života podělit. Proto jsme se po roce a půl na mateřské dovolené vystřídali. Skloubit rodinný život s pracovním lze, ale jakmile je člověk na nějaké řídicí pozici a věnuje se jí naplno, tak rodinu musí vždy „tak trochu“ okrást.

Co máte na své školce nejraději?

Na svojí školce mám nejraději směr, kterým se ubírá ( aktivní zahradu, pozitivní klima, spolupracující rodiče, spokojené zaměstnance nadšené pro svou práci) , ale hlavně spokojené děti, které do školky velmi rády chodí. To je z mého pohledu ideální situace, kdy mám pocit z dobře odvedené práce a tak to mám ráda….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *