Setkání ze ZŠ Otevřeno nad projektovou výukou dopadlo skvěle

V úterý 21. února MAP v ORP Lysá nad uspořádal spolu se Základní školou Otevřeno krásnou akci, jímž hlavní tématem byla projektová výuka.

Tamní děti se se svými průvodci (učitelé jsou zde nazývání průvodci) věnují nejrůznějším projektům, z diskuse se školou vyplynulo, že by svým přístupem Otevřeno mohlo inspirovat ostatní učitele.

Spolu s MAPem tak Otevřeno akci uspořádalo a MAP pozval učitele ze škol zapojených v projektu. Na akci se sešly skoro dvě desítky lidí. Prvním bodem programu bylo tržiště projektů.

Návštěvníci mohli vidět a zeptat se dětí na to jakým způsobem zinscenovaly divadlo, připravily takzvané mechárium, objednaly exkurzi do Osvětimi, či jak se jim podařilo sestavit naprosto funkční gramofon.

V druhé části programu pak každý mohl říci odkud a proč přišel, a který z projektů pro něj byl nejzajímavější. Následně navázal ředitel školy Marek Fajfr povídáním o tom, jak projekty s dětmi připravovat, a jak se jim věnovat také na státní škole, ačkoli má mnohem vyšší počty dětí ve třídách.

Zpětná vazba pedagogů:

Myslím, že celá akce byla velmi podařená. Zvláště cením zapojení žáků, protože byli autentičtí.

A fajn škola. – Antonín Jančařík, vysokoškolský pedagog

Setkání ve škole Otevřeno se mi velmi líbilo, bylo inspirující vidět učitele jako průvodce vzděláváním a ne jen jako kontrolorka výstupů. Samozřejmě je velkou výhodou malý počet děti ve třídách, nicméně se tyto aktivity snažím již několik let aplikovat i ve státních základních školách s velkou kapacitou dětí.

Pan ředitel má elán a doufám, že mu co nejdéle vydrží. Studenti v rámci jarmarku představili mnoho projektů, které mě velmi oslovily. – Petra Hakenová, učitelka ZŠ JAK Lysá nad Labem

Workshop se mi moc líbil, byl inspirativni, stejně jako diskuze s ostatními pedagogy i nepedagogy. – Běla Burkovcová, učitelka – ZŠ Husovo náměstí Benátky nad Jizerou

Projektová výuka byla pro mě připomenutím a „znovunaladěním“ do konce školního roku. Je příjemné naslouchat nadšeným pedagogům. O to víc mě mrzí, když přijede někdo, kdo má potřebu diskutovat a je vůči jakékoliv metodě negativní. A hlavně tím narušuje pozitivní atmosféru. Samotná diskuse je žádoucí.

Potěšilo mě, že se na akci setkali pedagogové i nepedagogové z blízkého okolí. 

Věřím, že si v budoucnu vyberu některou z vašich akcí. – Karolína Salačová, ZŠ Bedřicha Hrozného Lysá nad Labem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *