Ředitelka ZŠ TGM Lada Flachsová: Rozhodnuto bylo od mých šesti let

S paní ředitelkou základní školy Tomáše Garrigue Masaryka v Milovicích Ladou Flachsovou jsme si povídali o tom co ji vlastně přivedlo do školství, jasno měla už v dětství. Vždycky má radost, když do školy nastupují děti bývalých žáků.

Jak dlouho se věnujete svému povolání a proč zrovna škola?
V podstatě kromě studia, povinných praxí, táborů se celý svůj profesní život věnuji dětem. Po ukončení školy jsem nastoupila jako učitelka na základní škole a té se věnuji dosud. Proč škola? Inspirací mi byla moje třídní učitelka v 1. třídě, kterou jsem milovala. Nástupem do 1.ročníku jsem všechny své panenky pojmenovala jejím křestním jménem. A bylo rozhodnuto již od mých šesti let.

Co vás na vaší práci baví nejvíce?
Samotná práce s dětmi mě nabuzuje do dalšího dne, ráda učím. Baví mě vidět radost a chuť dětí do práce, ochotu kolegů nejen dělat dobře svoji práci, ale udělat i něco navíc.  Jsem spokojena, když vyjde dobře to, co si naplánujeme. A taková ryze kancelářská práce je pro mě výzvou při plánování a organizaci různých projektů.

Měla jste někdy chuť s tím „seknout“?
Seknout úplně asi ne, ale vztek z různých důvodů jsem samozřejmě měla. Spíš se jednalo o boj s mlýnskými kameny.

Co považujete za svůj největší profesní úspěch?
Když se žáci do školy vrací, přijdou se pochlubit svými úspěchy, popřípadě svou rodinou a dají nám do školy své děti jako důkaz toho, že nám věří. Když zjistíme, že se někomu v životě daří a my můžeme říct, že byl naším žákem.

Úspěchem je také společná práce všech ve škole, když se nějaké dílo „podaří“ a všichni z něj máme radost.

A co naopak za neúspěch?
Nevím, těžká otázka. Když něco nevyjde, snažím se TO udělat jinak, aby TO vyšlo.

Je možné při Vašem povolání dobře skloubit práci a rodinu?
Když máte skvělé zázemí, pak ano. Podpora, pochopení je velmi důležitá nejen v práci učitele. Manžel i oba synové stáli a stojí vždy při mně, což je pro mě velmi důležité. Zajímají se o mou práci, podrží mě, když potřebuji a já naopak se snažím jim moji vytíženost vracet láskou a péčí.

Co máte na své škole nejraději?
Kolegy, žáky a atmosféru, která na mě vždy ráno dýchne, když otevřu dveře. Prostě mám tu naši školu ráda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *