Dráček už jede na sto procent. Pojďte nahlédnout do nových prostor

Mateřská škola Dráček Lysá nad Labem-Litol, má novou budovu. Dvě třídy od září funguji v nově zrekonstruované vile, která se školkou sousedila. Paní ředitelka Bc.Marcela Michňová a její pedagogický sbor neskrývají nadšení. 

Budova školce poskytuje opravdu důstojné zázemí.  Původní část se jmenuje Drakouš a nová část Vilouš. Ze staré části je sem možné projít pomocí spojovacího krčku, ten je prosklený, poskytuje tak výhled na zahradu, která je také značně vylepšená a další vylepšení ji ještě čeká. Krček slouží především k zásobení ze školní jídelny mezi budovami.

Ve vile jsou umístěny dvě třídy, které poskytují dětem dostatek prostoru na výuku, hraní i odpolední odpočinek. Všechny místnosti jsou průchozí a součástí každé z tříd je také přípravna pokrmů, odkud jsou vydávány svačinky  a obědy.

Třídy i zázemí jsou laděny do bílé barvy, podle paní ředitelky je to čistá volba, protože prostor vypadá světlejší a především větší, nejlépe také vyniknou všechny výtvory dětí, které zde paní učitelky mohou vystavovat.

Přestože jsou třídy laděny do světlé, mají barevné označení v celé mateřské škole: zelená, modrá, oranžová a tyrkysová a k tomu jsou i přizpůsobeny doplňky tříd.

Podívali jsme se také do technického zázemí, které je ve sklepě pod půlkou budovy.

Na konci cesty z nové budovy nás zaujali dva draci ze slámy, právě ten Vilouš a Drakouš.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *