Pracovní skupina pro matematickou gramotnost vyrazila za roboty

7. listopadu se na Základní škole TGM v Milovicích uskutečnilo setkání Pracovní skupiny pro matematickou gramotnost.

ZŠ TGM do odpoledních workshopů zapojila také své zaměstnance, nejen ty, kteří předváděli roboty v praxi, ale také kolegy, kteří přišli s naší pracovní skupinou na worshopy.

Škola si pro pedagogy připravila detailní program, každý si mohl vybrat co chce vidět a přesouvat se pak volně mezi stanovišti.

Největší zájem byl o DoBota, 3D brýle, různé výukové programy, které nás zavedly třeba do 3D reality – například na procházku po nejrůznějších památkách.

Dále pedagogy zajímal například program Pasco, stavebnice VEX, Robot Emil nebo největší novinka, kterou škola pořídila robot Root, jež umí třeba psát na tabuly, nebo přehrát jednoduchou písničku.

Přítomní pedagogové byli z ukázek vesměs nadšení a kvitovali akci jako přínosnou a inspirativní.

ŽS TGM Milovice jsme vybrali, protože má opravdu široké spektrum robotických pomůcek a dalších technickcých vychytávek, které lze ve výuce používat.

Zpětná vazba pedagogů

Setkání bylo velmi inspirativní. Bylo to nejen o seznámení s některými pomůckami programy a vzdělávacími systémy, ale i o předání zkušeností a vychytávek mezi pedagogy.

Děkujeme. – Martina Odrušková, ředitelka ZŠ J.A.Komenského, Lysá nad Labem

Setkání bylo úžasné, uvědomil jsem si o jaký kus se školství a možnosti výuky posunuly. Jak zábavnou formou donutit mozečky školáků si pamatovat důležité informace bez „biflovani“ z učebnic.
Na druhou stranu jsem si uvědomil jak důležité pro učitele je stíhat tuho šílenou technickou revoluci a neztratit se v nastavování zařízení. – Radim David, ZŠ Otevřeno

Pondělní setkání bylo pro mě přínosné, i když jsem se již s hodně aplikacemi setkala, protože jsem se dozvěděla něco nového. Pro mě nejlepší setkání se hrami na blooket.com. V hodinách se stal hitem 😉

Také mě zaujaly praktické ukázky s roboty pro 1. stupeň. – Olga Vokřálová, ZŠ J.A.Komenského, Lysá nad Labem

Akci považuji za velmi povedenou. Myslím, že by bylo dobré, kdyby se podobné představení realizovalo ještě jednou, pro větší skupinu učitelů z našeho regionu. – Antonín Jančařík, vysokoškolský profesor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *