Inovativní metody ve výuce. Otevřeno inspirovalo další školy

V pondělí 12. května se v benátecké základní škole Otevřeno sešlo mnoho zajímavých návštěv. Jednou z nich byl i MAP Lysá nad Labem, který sem přivedl ředitele škol zapojených v projektu, aby se podívali na netradiční výuku a poslechli si informacem od pana ředitele Marka Fajfra.

Návštěvníci z dalších škol – ať už učitelé, či děti, které sem dorazili z mladoboleslavské 5. a 8. základní školy, měli možnost účastnit se ranního kruhu.

Ten má škola vždycky v pondělí, žáci s průvodci (tak tady říkají učitelům) zpívají, každý může projevit svůj vděk za konkrétní věc, ale také se zde řeší ryze praktické provozní záležitosti.

Poté následovali koleje, které v sobě pojí nejrůznější předměty praktického vyučování. Takže někdo obchází školu s panem školníkem a opravuje co se rozbilo, někdo vyrábí, jiný třeba vaří. Děti byly po celou dobu do svěřených činností zabrané naplno a nikdo nezlobil. Kolejí je pět, každá vždycky trvá půl roku, a nikdo si v jednom školním roce nemůže zapsat stejnou dvakrát.

V závěru návštěvy jsme se zúčastnili zajímavé výuky matematiky. Pohořeli jsme – narozdíl od žáků Otevřena, kteří všechno bravurně zvládli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *