Zápisy v Litoli. Kočky, žákajda a plno šikovných dětí

Základní školy v ORP Lysá nad Labem mají v dubnu zápisy do prvních tříd. My jsme se byli podívat na Základní škole TGM v Litoli. Jedná se o menší rodinnou školu, která má pouze první stupeň. Rodinný a příjemný byl i den zápisů.

Přicházím po třetí hodině, kdy má být ve škole nejvíce dětí s rodiči. Hned při příchodu mne vítají kočky a paní učitelka, která se mne ptá jestli si jdu pro dítě. Ta také hned u vchodu každému příchozímu dítku dává jeho „první žákovskou knížku“ k plnění jednotlivých úkonů zápisu.

Výrobky starších dětí

 Ale já mířím za paní ředitelkou, abychom si udělaly pár fotografií z jednotlivých zápisů a načerpaly příjemnou pozitivní energii.

Jaroslav Minařík: Můj největší profesní úspěch je, že jsme s kolegy vybudovali„značku“ Juventa

Nejprve jdeme do přízemí, kde v jedné třídě vidíme chlapečka s rodiči. Rodiče se věnují administrativě a dítko si vybírá dáreček z výrobků starších dětí, které už do školy chodí, Je to například keramika, sušenky a další roztomilé věci.

Potom jdeme do patra a já už chápu proč jsem potkala před školou kočky. Kočky jsou „páťačky“, které k zápisu vždycky přivedou budoucího prvňáčka a provedou ho jím. Čímž mu škola celý proces ulehčuje a dělá příjemnějším.

Školní zralost

Projdeme celkem čtyři třídy. Děti v nich plní úkoly, které pomáhají určit jejich školní zralost a tím to, jestli už mohou do školy nastoupit, nebo zda to chce ještě rok ve školce.

Jak budoucí prvňáčci dopadli, to nevím, na vyjádření školy si ještě chvíli musí počkat. Všem ale moc držíme palce. Letos jich Základní škola TGM v Litoli přijme 24, tedy jednu třídu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *