Vlastní dopravní hřiště má ZŠ TGM v Milovicích. Je oblíbené

Základní škola TGM v Milovicích má jednu velkou zajímavost, udělali si tu vlastní dopravní hřiště, které je hojně využíváno jak dětmi místními, tak těmi z okolních škol.

Zrovna ve čtvrtek 6. října jsme na dopravním hřišti potkali děti ze Základní školy Jana Ámose Komenského, která se nachází v Lysé nad Labem. Přeci jen je to do Milovic o něco blíže než na dopravní hřiště v Nymburce, které bylo pro školy ze širokého dalekého okolí dlouhou dobou jediné dobře dostupné.

Právě ve čtvrtek zde s dětmi byla také paní ředitelka „komendy“ Martina Ondrušková. „Dopravní hřiště zkoušíme, dneska jsem tady podruhé,“ zmínila. Žákům se na hřišti líbilo, měli zde nejen své učitelky ze školy, ale z Lysé sem přijel také tamní městský policista. Pro děti tu tak byl další člověk, kterého znají a za normálních okolností potkávají na ulici při výkonu jeho povolání.

A stejně tak to mají děti z Milovic. I ony při výuce na dopravním hřišti mají k dispozici milovické „měšťáky“. „Je to přínosné, děti se potom, v případě, že se něco děje, nebojí na policisty obrátit normálně venku, znají je,“ zmínila ředitelka ZŠ TGM Milovice Lada Flachsová s tím, že policisté na škole mívají také pravidelné besedy na různá témata.

Škola k vybudování vlastního dopravního hřiště přistoupila po ne zcela ideálních zkušenostech s dopravním hřištěm v Nymburce. Ujalo se velmi dobře a jsou ochotni jej za drobný poplatek na provoz semaforů, právě takto sdílet i s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *