Čerti ovládli základní školu v Litoli

Základní škola v Litoli se den před svátkem svatého Mikuláše, tedy 5. prosince proměnila v ráj pekelníků.

ZŠ TGM v Litoli má jen první stupeň. „Na Mikuláše“ tady mají takovou tradici při níž nejstarší děti, v tomto případě „páťáci“ chodí do nižších ročníků převlečení za čerty. Na akci je doprovází samozřejmě dospělí, kteří na sebe také berou masky čertů, andělů a nikdy nechybí ani Mikuláš.

V pondělí jsme se účastnili i my a bylo znát, že ve škole panuje svátečnější atmosféra. „Paní učitelko, paní učitelko, jdu ze záchodu a na chodbě už chodí čerti,“ volala jedna holčička z první třídy a rychle za sebou zabouchla dveře.

Pekelnické procesí mířilo nejdříve do čtvrté, potom do třetí a nakonec do druhé a prvních tříd. Hlavní pekelnice všem hříšníkům přečetla jak se provinili a zeptala se jich, jeslti se polepší, ti většinou přikyvovali, aby taky ne, přesila čertů totiž byla vážné značná.

Poté přišel na řadu Mikuláš, který pro změnu vyzdvihl dobré skutky dětí a to jak šikovné byly ve výuce. Na závěr vystoupení andělé všem rozdali bonbóny. Nejkouzelnější atmosféra potom panovala u nejmenších žáčků, kteří si pro Mikuláše a jeho družinu připravili různé básničky a písničky… Tak zase za rok!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *