Jednu z nejhezčích a nejzajímavějších školek máme v Ostré

Místní akční plán v Lysé nad Labem zahrnuje desítky škol a školek. Všechny vám postupně představíme. Dneska se zastavíme v jedné z našich nejhezčích a nejzajímavějších mateřských škol, která se nachází v obci Ostrá.

Tamní mateřská škola bývala dříve základní školou. Jedná se o rozlehnou historickou budovu školy. Byť se jedná o jednotřídku, tak zde mají štěstí na soustu prostoru.

Děti tak mají vlastní místnost pro jídelnu, v níž zároveň mohou tvořit nejrůznější výrobky. My jsme zde byli například před Velikonocemi, kdy děti vyráběly mističku s osením a zajíčka z pěnového papíru.

Vlastní ložnice

Školka zároveň oplývá ložnicí. Lehátka, polštáře a deky tak nemusí někde složitě skladovat, školky totiž obvykle mají smůlu na malé budovy i malé úložné prostory.

Tělocvična

Vůbec nejzajímavější nám připadala tělocvična. I tu mají děti k dispozici na cvičení, běhání, míčové hry a tak dále. Samozřejmostí je také poměrně velká a krásně zelená zahrada.

Trocha historie

Základní škola v Ostré fungovala od roku 1908, její stavba přitom byla zahájena 13. prosince 1907. O samotnou stavbu se postarali tehdejší stavitelé bratři Kavalírové z Prahy. Hotovo měli za necelý rok a půl.

Došlo i na svěcení budovy a to 8. listopadu 1908, slavnostního obřadu se ujal nymburský vikář a děkan Josef Rejzek a to za účasti nejvýznamnějších osobností z blízkého i vzdálenějšího okolí.

Škola zde potom začala fungovat 1. října 1908 a to jako obecní dvoutřídka. Učilo se zde potom od 1. prosince stejného roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.